No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bufi: Pandev është një gërmadhë!

Bufi: Pandev është një gërmadhë!

Aktori i njohur i humorit, Fatmir Spahiu, i njohur si Bufi, i cili është tifoz i madh i futbollit dhe pjesë e Dardanëve vlerëson se fakti që Goran Pandev do të luajë kundër Kosovës është një gjë pozitive. Ai mendon se Pandev tashmë është një lojtar i harxhuar dhe i gjithë presioni për ndeshjen gjysmëfinale të “play-off”-it do të bjerë tek ai. “Pandev është një gërmadhë. Është i harxhuar dhe nuk ka kaçik më të bartë barrën në një ndeshje si kjo. Unë mendoj se është fat i mirë për ne që ai do të luajë sepse do ta mbyllë karrierën e tij të dështuar 20-vjeçare me Maqedoninë në humbje”, ka thënë Bufi në RTV Dukagjini, përcjell Futbolli.info. Ai mendon se ardhmja e Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut është tek lojtarët shqiptar si Bardhi, Alioski, Musliu etj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments