No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Zhegrova “vallëzon” dhe shënon në fitoren e Baselit

Zhegrova “vallëzon” dhe shënon në fitoren e Baselit

Edon Zhegrova ka gjetur golin e parë në sezonin e ri. Sulmuesi dardan, pjesë e Basel prej shkurtit të vitit të kaluar, i dhuroi avantazhin e përkohshëm ekipit zviceran në sfidën shtëpiake ndaj Luzern.

Minuta e 36-të, rezultati ishte 1-1 dhe 21-vjeçari i lindur në Gjermani, gjeti rrugën e rrjetës pas disa driblimeve të njëpasnjëshme.

Kliko në link për ta parë golin e Zhegrovës

https://streamable.com/o/utn8bt#?secret=yaB978yiWw

Finalizim i bukur i talentit të Kosovës, i cili është një nga të grumbulluarit e trajnerit Challandes për sfidën historike ndaj Maqedonisë së Veriut (8 tetor) në gjysmëfinalen e Nations League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments