No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VIDEO: Ky është faulli më qesharak që mund të keni parë

VIDEO: Ky është faulli më qesharak që mund të keni parë

Nga Kili i largët këtë herë nuk është ndonjë gol i bukur që merr vëmendjen. Në fakt kemi të bëjmë me futboll tipik latin, ku shkelmat janë pjesë e zakonshme e lojës.

Gjithsesi nuk ka asnjë ndonjë shkelm, por ndalimi i kundërshtarit me ccdo lloj forme. Mbajtja e fanellës është një mënyrë dhe kjo mund të realizohet edhe pa e parë fare kundërshtarin.

https://streamable.com/o/yrn0ye#?secret=qwzIA4jVh8

Më pas kur je i vendosur askush nuk të ndalon dot, edhe kur të tërheqin zvarrë. Me siguri lojtari që e ka bërë këtë do ketë qeshur me veten kur ka parë videon. Më shumë kanë qeshur ata që po e shohin tani në rrjetet sociale. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments