No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani: Kjo ishte ndeshja e fundit në drejtim të Feronikelit

Tovërlani: Kjo ishte ndeshja e fundit në drejtim të Feronikelit

Feronikeli ka pësuar humbje në shtëpi nga kampionia e Kosovës, Drita.

Ndeshja përfundoi me rezultat të ngushtë 1-2. Të parët kaluan në epërsi skuadra vendase me golin e Mendurim Hotit pas gabimit trashanik të Faton Malokut. Kurse dy gola për ‘bardhekaltërit’ i shënuan Astrit Fazliu dhe Kastriot Rexha.

Pas ndeshjes ka folur edhe kryetrajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, për të cilin sipas të gjitha gjasave kjo ka qenë ndeshja e fundit e tij.

“Do të ulem të flas me presidentin e klubit, por sipas të gjitha gjasave kjo do të jetë ndeshja ime e fundit me skuadrën e Feronikelit. Është një pauzë, mendoj që është më mirë të vije një trajner tjetër”, ka thënë Toverlani për ‘Art Sport’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments