No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tottenham shpartallon Manchester Unitedin me 6 gola!

Tottenham shpartallon Manchester Unitedin me 6 gola!

Është mbyllur takimi mes Manchester United dhe Tottenham Hotspur, me miqtë që kanë marrë një fitore të madhe 1-6. Rezultat i pabesueshëm dhe i paparashikueshëm, pasi përballë ishin dy skuadra të mëdha të Anglisë.

Madje, dukej se United ishte ekipi favorit, kur shënoi që në minutën e dytë të sfidës, me anë të Bruno Fernandes me penallti. Por vetëm dy minuta më vonë, mesfushori i Tottenham Ndombele, barazoi dhe që nga ai moment, United mori “dyshezën”.

Son shënoi për të çuar shifrat në 1-2, para se Kane dhe sërish Son të vendosnin rezultatin e pjesës së parë në 1-4. Aurier dhe Kane shënuan në pjesën e dytë dhe rezultati final i sfidës, u vulos në 1-6. Solskjaer me shumë gjasa do të shkarkohet, ndërsa Mourinho do të jetë për shumë ditë në qendë të vëmendjes së mediave…

GOLAT/ UNITED  1-6  TOTTENHAM

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments