No menu items!
Ballina KRYESORE Sot tri ndeshje të forta në Superligë

Sot tri ndeshje të forta në Superligë

Sot Superliga e Kosovës sjell tri ndeshje tejet interesante në Drenas, Suharekë e Prishtinë në kuadër të xhiros së 5-të.

Takimi i parë është ai ndërmjet Feronikelit dhe Dritës, që zhvillohet prej 13:30 dhe transmetohet drejtpërdrejt në Klan Kosova.

Dy ndeshjet e fundit pa fitore ndaj Drenicës dhe Arbërisë e “detyrojnë” Niklin të luajë për tri pikë, ndërsa me objektiv të njëjtë udhëton drejt “Rexhep Rexhepit” edhe kampioni aktual, Drita.

Prej 15:00, në fushë zbret lideri i klasifikimit, Ballkani.

Portokallezinjtë janë nikoqirë të Drenicës, skuadër ndaj të cilës duhet të kenë kujdes maksimal sepse edicionin e kaluar në fazën e tretë kampionale iu mori një pikë në Suharekë, që në fund iu kushtoi shumë djemve të Ismet Munishit.

Në të njëjtin orar zhvillohet edhe derbi rajonal mes Prishtinës dhe Llapit në “Fadil Vokrri”.

Skuadra e Zekirija Ramadanit kërkon medoemos fitoren pas dy dështimeve radhazi ndaj Arbërisë dhe Trepcës ’89, ndërsa Llapi udhëton drejt kryeqytetit për t’i rrëmbyer pikët e para këtë edicion.

Si zakonisht, ndeshjet do të transmetohen në Art Motion.

SUPERLIGA – SOT

13:30 Feronikeli – Drita

15:00 Ballkani – Drenica

15:00 Prishtina – Llapi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments