No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Skuadra ime tregoi karakter!

Nuhiu: Skuadra ime tregoi karakter!

Drita shënuar fitore tejet të rëndësishme si mysafire ndaj Feronikelit, në ndeshjen e saj të dytë në këtë edicion të Superligës. Kampionia në fuqi ka fituar me rezultat të ngushtë 1-2. Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka përgëzuar skuadrën e tij për paraqitjen, sidomos në pjesën e dytë.

“Futbollistët treguan karakter. Nuk e nisëm mirë ndeshjen. Ndoshta ishim të ngathët në qarkullimin e topit dhe të krijonim në lojë, ndoshta kjo meritë e kundërshtarit pasi që kanë një ekip të mirë. Në pjesën e dytë dolëm tek loja jonë, dhe i përgëzoi futbollistët për karakterin e treguar”, ka thënë Nuhiu për ‘Klan Kosova’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments