No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Çmenduri në Mynih, katër golat e Lewandowskit “nderojnë” Bayernin

Çmenduri në Mynih, katër golat e Lewandowskit “nderojnë” Bayernin

Një ndeshje e çmendur është zhvilluar në “Allianz Arena”, mes Bayern Munchen dhe Hertha Berlin. Bavarezët kanë triumfuar vetëm në fryëmën e fundit me rezultatin 4-3, me Robert Lewandowskin që i ka shënuar të katër golat.

Fillimisht, bomberi polak çoi shifrat në 2-0 në pjesën e parë dhe u duk se Bayern do të merrte një fitore të lehtë. Megjithatë, miqtë barazuan me anë të Cordoba dhe Cunha.

Lewandowski çoi shifrat në 3-2 në minutën e 85-të, por miqtë sërish barazuan, kësaj radhe me anë të Ngakam në të 88-ën. Në sekondat e fundit të takimit, Bayern fiton penallti dhe Lewandowski shënoi, për t’i dhënë fitoren e çmendur 4-3. Një sfidë spektakolare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments