No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina: Llapi pa mua, si peshku pa ujë!

Batatina: Llapi pa mua, si peshku pa ujë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i kënaqur me pikën e arkëtuar në stadiumin “Fadil Vokrri” në duel me Prishtinën, teksa e ka zbuluar edhe strategjinë të cilën e ka përdorur për të mos e lejuar skuadrën kryeqytetase të dalë me pikë të plota.

“Pas fillimit jo të mirë të kampionatit, edhe pse kemi bërë ndeshje të mira, këtë ndeshje kemi qenë të vëmendshëm. Llapi do të rikthehet fuqishëm. Kemi luajtur një ndeshje të mençur, nuk lejuam kundërshtarët të na rrezikojnë shumë. Po të ishim më të vëmendshëm mund ta fitonim ndeshjen, por sido që të jetë kam besim të plotë në këta lojtarë. Sot është vërejtur që skuadra ka filluar të komponohet. Rezultati real i takimit të sotëm ishte barazimi”, tha fillimisht Batatina pas ndeshjes për Art Sport.

Më pas ai komentoi edhe spekulimet për largimin e tij nga Llapi, ku dha një deklaratë epike: “Peshku pa ujë nuk jeton dhe Llapi pa Batatinën nuk funksionon”, përfundoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments