No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina: Challandes gaboi që nuk e ftoi Bernardin!

Batatina: Challandes gaboi që nuk e ftoi Bernardin!

Kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka quajtur si të ngutshëm dhe hakmarrës veprimin e selektorit të Kosovës, Bernard Challandes për të mos e ftuar për tri ndeshjet e radhës mesfushorin Bernard Berisha.

“Ka gabuar Challandes me vendimin ndaj Berishës. Ne jemi trajnerë dhe duhet t’i kuptojmë ndonjëherë futbollistët. Nuk duhet vepruar me inati. Nëse nuk është Rashica, patjetër është dashur të jetë Berisha. Ne kemi nevojë për lojtarë të tillë”, ka deklaruar Batatina në emisionin “Kampionët” në Kanal 10.

Selektori Challandes do të mbajë konferencë për shtyp të hënën me 5 tetor me gazetarët për të dhënë detaje të tjera rreth listës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments