No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani bindës, Llapi ia rrëmben një pikë Prishtinës

Ballkani bindës, Llapi ia rrëmben një pikë Prishtinës

Ballkani po vazhdon të shkëlqejë edhe në këtë edicion në Superligë. Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ka shënuar fitore me rezultat bindës ndaj Drenicës, me rezultat 5:0. Golat për portokallezinjtë i realizuan Arbër Prekazi (7’), Armend Thaqi (27’, 90+2’) dhe Mirlind Daku (19’, 82’). Me këtë fitore Ballkani vazhdon ta kryesojë renditjen pas javës së 5-të. Ndërkohë, Llapi ka arkëtuar pikën e parë në këtë edicion, teksa ka barazuar pa gola në stadiumin “Fadil Vokrri” në duel me Prishtinën. Bardhekaltrit e kryeqytetit kishin më shumë nga loja por nuk arritën të konkretizojnë asnjë prej rasteve të krijuara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments