No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Aston Villa e lë pa fjalë Liverpoolin

Aston Villa e lë pa fjalë Liverpoolin

E pabesueshme dita e sotme në Premier League. Gjithçka nisi me humbjen e Leicester në shtëpi 0-3 ndaj Ëest Ham, më pas turpërimi i Manchester United 1-6 në “Old Trafford” ndaj Tottenham. Por, çmenduritë nuk mbaruan këtu…

Pak çaste më parë, u mbyll takimi mes Aston Villa dhe Liverpool, në “Villa Park”. Rezultati? 7-2 për ekipin nga Birmingham, që turpëroi kampionët në fuqi. E pabesueshme, por në futboll nuk mungojnë surprizat.

Vështirë të gjesh fjalë për këtë humbje të Liverpool, që bëhet ekipi i parë kampion në Premier League që pëson 7 gola në një takim. Dhe shumë rekorde të tjera negative për të kuqtë e Klopp. Përfundimisht, një natë për t’u harruar.

Ëatkins shënoi tripletë që në pjesën e parë për Aston Villa, debutuesi Barkley gjeti rrjetën, edhe kapiteni Grealish shënoi dy herë. Momo Salah shënoi dopietë për Liverpool, për ta bërë rezultatin më pak të turpshëm. Por nga ky rezultat, vështirë që Liverpool të shpëtojë. Një natë e zezë për “The Reds”.

GOLAT/ ASTON VILLA  7-2  LIVERPOOL

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Recent Comments