No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Maqedonia e Veriut publikon listën e lojtarëve për ndeshjen me Kosovën

Maqedonia e Veriut publikon listën e lojtarëve për ndeshjen me Kosovën

Igor Angelovski ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar në takimin gjysëm-final të Nations League kundër Kosovës.

Pjesë e listës së kombëtares së drejtuar nga Angelovski nuk është ylli i Napolit, Eljif Elmas mirëpo i grumbulluar do të jetë veterani Goran Pandev për të cilin poashtu flitej se do të mungonte përshkak të rezultateve pozitive me COVID-19 të disa lojtarëve të klubit ku ai luan, Genoas.

Në skuadër pas një kohe të gjatë është grumbulluar edhe Ferhan Hasani.

Përveq Hasanit do të ketë edhe shumë futbollistë të tjerë Shqiptar, ndër të cilët: Bejtullai, Ademi, Bardhi, Alioski dhe Musliu.

Më vonë Gazeta Olle do e publikoj edhe listën e plotë të futbollistëve të grumbulluar nga rivali i Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments