No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Manchester City ndalet sërish, Leedsi i jep leksion

Manchester City ndalet sërish, Leedsi i jep leksion

Manchester City u ndal për të dytën ndeshje radhazi në Premier League. Trajneri Pep Guardiola nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në fushën e Leeds-it të trajnerit Bielsa.

Sfida ishte mjaft e bukur mes të dy palëve që luajtën një futboll të bukur dhe të shpejtë. “Qytetarët” shënuan të parët me Sterling në minutën e 17′. Sulmuesi anglez lëvizi mjaft mirë diagonal me zonën dhe me një gjuajtje të fortë mbylli pjesën e parë me rezultatin 0-1.

Pjesa e dytë pa një Leeds më të vendosur dhe vendasit barazuan me Rodrygon. Sulmuesi barazoi shifrat në minutën e 59′ për 1-1. Ederson nuk grushtoi një top të mirë nga një goditje këndi dhe i dha mundësinë kundërshtarit të barazonte shifrat. Deri në fund, nuk u shënua asnjë gol dhe takimi u mbyll me rezultatin 1-1, një rezultat i drejtë për mënyrën si u zhvillua loja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments