No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Eris Abedini transferohet në La Liga

Eris Abedini transferohet në La Liga

Tani është zyrtare , Eris Abedini ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me klubin Granda në Spanjë.

Mesfushori nga Kosova, ka bërë një hap të madh në karrierë pasi largohet nga Lugano dhe liga Zvicrane për të kaluar në kampionatin spanjoll.

Ky transferim vjen pas angazhimit të menaxherit shqiptar, Naim Bahtiri dhe bashkëpunëtori i tij Sasha Huet-Baranov që janë pjesë e kompanisë “FairSport”.

Agjentët në fjalë kanë nën menaxhim edhe shumë futbollistë të tjerë në Itali, Spanjë dhe vende të ndryshme evropiane teksa bashkpunojnë edhe me klubin Trepça ku përkujdesen për menaxhimin e futbollistëve të talentuar.

Kujtojmë se Eris Abedini është pjesë e Kombetarës së Kosovës U21 ku e mban edhe shirtin e kapitenit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments