No menu items!
Ballina KRYESORE Besa shijon fitoren e parë

Besa shijon fitoren e parë

Besa e Pejës e ka shijuar fitoren e parë në Superligën e Kosovës në futboll.

Pejanët mundën sot Trepçën ’89, me rezultat 2-1, në kuadër të javës së pestë në elitën e futbollit tonë.

Skuadra e Besës pas startit të dobët, gjen fitoren e parë, duke arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në këtë kampionat.

Ardit Tahiri në minutën e 8’, zhbllokoj ndeshjen duke kaluar skuadrën nikoqire në epërsi prej 1-0.

Avantazhin në 2-0, e dyfishoi Da Silva nga penalltia në minutën e 34’, rezultat më të cilin u mbyll pjesa e parë.

Në fraksionin e dytë, “minatorët” ngushtuan rezultatin në 2-1 përmes Mujës në minutën e 65’, goditja e të cilit u devijua dhe topi shkoi në rrjetë.

Mitrovicasit deri në fund të kësaj sfidë, tentuan të gjejnë golin e barazimit, duke krijuar disa raste, sidomos Muja kishte raste të mirë në minutën e 82’ për të barazuar shifra, por goditja e tij shkoi mbi portë, kështu që Besa prek fitoren e parë në këtë edicion të garave në Superligë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments