No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bernard Berisha tregohet i madh: E pranoj vendimin e trajnerit, ta mbështesim...

Bernard Berisha tregohet i madh: E pranoj vendimin e trajnerit, ta mbështesim së bashku Kosovën

Bernard Berisha e ka pranuar vendimin e trajnerit Bernard Challandes për të mos e ftuar për ndeshjet e tetorit, shkaku i gjestit të bërë pas golit të shënuar ndaj Greqisë.

Lojtari më në formë i Kosovës, që luan me Terek Groznyn e Rusisë, përmes një video-mesazhi të publikuar në Facebook, ka kërkuar unitet nga të gjithë për ta përkrahur Kosovën.

“Duke marrë parasysh se këto ditë është folur shumë për çështjen time, pata dëshirë të jap mendimin tim për këtë çështje dhe të sqarohem për gjithçka”, ka thënë Berisha në fillim të mesazhit.

“Unë dhe familja ime jemi mërzitur shumë për mosftesën. Dua të them se e pranoj vendimin e trajnerit, marrë parasysh se kemi një ndeshje shumë të rëndësishme, ndeshja me Maqedoninë e Veriut është historke, prandaj ju bëjë thirrje që ta mbështesim Kosovën dhe vetëm të bashkuar mendoj se do t’ia dalim, të jemi të bashkuar të gjithë dhe vetëm kështu do t’ia dalim”, shtoi Bernardi.

Kosova të enjten luan ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Komeve me Maqedoninë e Veriut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments