No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Andi Zeqiri në Premier League

Andi Zeqiri në Premier League

Andi Zeqiri zyrtarisht është pjesë e Brighton në Premier League. Sulmuesi ishte vjet pjesë e Lausanne dhe realizoi 17 gola në kampionat, duke ndihmuar skuadrën e tij të ngjitej Superligën zvicerane. Mbrëmjen e djeshme Zeqiri ka nënshkruar deri në vitin 2014 me Brighton.

Sulmuei është pjesë e Zvicrës U21 dhe kërkohet edhe nga Kosova, madje është raportuar se ka nisur edhe procedurat për t’u lejuar nga FIFA që të luajë me përfaqësuesen dardane. Zeqiri ka gëzuar trajnerin Graham Potter, i cili edhe e ka komentuar këtë lëvizje.

“Jemi të kënaqur të mirëpresim në klub Andin. Ai është një lojtar që e kemi parë prej disa kohësh. I dimë cilësitë e tij dhe çfarë mund të sjellë te ne. Ai është një i ri që mund të shtojë opsionet në sulmin tonë. Ka luajtur në nivele të mira që në moshë të re. Ka një eksperiencë në Zvicër dhe në Itali (Juventus U19), që nuk janë pak një të ri në moshën e tij”, ka thënë Potter.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments