No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARE: Barcelona siguron talentin e madh dhe i bën prezantim “të heshtur”...

ZYRTARE: Barcelona siguron talentin e madh dhe i bën prezantim “të heshtur” (VIDEO)

Sergino Dest është bërë zyrtarisht një lojtar i Barcelonës. Skuadra katalanase ka postuar videon sot teksa djaloshi amerikan i talentuar i ardhur nga Ajax del në “Camp Nou” nën një heshtje totale dhe pikërisht kjo qetësi është edhe “moto” e madhe e prezantimit!

Një investim prej më shumë se 20 mln eurosh për Barcelona dhe firma gati për 5 vitet e ardhshme për amerikanin e talentuar. Megjithatë, gazeta katalanase “Sport” shpjegon këtë zgjidhje të merkatos dhe faktin që Ajax ka dërguar tërbuar Bayern Mynihun!

Bavarezët ishin të interesuar për mbrojtësin dhe akuzuan Ajax për hile të ndyra të vendosura në vend me qëllimin e vetëm të transferimit të lojtarit në Katalonia.

Ajax ka pritur që Barcelona të shiste Semedo për të pasur më pas paratë për të blerë mbrojtësin. Zhgënjimi i mëtejshëm i Bayern për shkak të faktit se gjermanët do të kishin paguar më shumë për kartonin e Dest.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Recent Comments