No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR SERIE A VENDOS: Ja rregulli i ri kur mund të shtyhet ndeshja...

SERIE A VENDOS: Ja rregulli i ri kur mund të shtyhet ndeshja nëse ka të infektuar me Covid-19!

Genoa-Torino është shtyrë dhe Corriere.it flet për rregullin e ri të vendosur nga Këshilli i Ligës: rregulli i miratuar parashikon që çdo klub që vuan nga infektimi i 10 ose më shumë lojtarëve do të ketë të drejtën të kërkojë shtyrjen e një ndeshje një herë gjatë sezonit.

Në situata të tjera, duke mos qenë në gjendje të zbresë në fushë, ajo do të humbasë 0-3 në tryezë. I njëjti rregull do të zbatohet në Kupën e Italisë, por jo në ndeshjet gjysmëfinale ose finale (nuk do të ketë më data të vlefshme për shërim).

Sipas asaj që u raportua nga Repubblica.it, Lega Serie A ka pranuar gjithsesi rregullin e UEFA-s, sipas të cilit numri minimal i lojtarëve për të dalë në fushë duhet të jetë 13: 12 lojtarë përpara dhe 1 portier.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments