No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PSG ka frikë Interin në Champions League! Florenzi dhe Tuchel një mendje...

PSG ka frikë Interin në Champions League! Florenzi dhe Tuchel një mendje për ekipin e Contes

Alessandro Florenzi, mbrojtësi i PSG-së, i cili foli në konferencën për shtyp, foli gjithashtu për shortin për grupet e Ligës së Kampionëve, duke iu referuar veçanërisht italianëve: “Atalanta është një ekip shumë agresiv, i transformuar që kur Gasperini ndodhet në stol.

Sezonin e kaluar shqetësoi shumë ekipe italiane. Lazio drejtohet nga një sulmues i shkëlqyeshëm si Immobile, por nëse do të duhej të zgjidhja, do të shmangja Interin: zikaltërit bënë një merkato të madhe transferimesh, duke përforcuar një ekip që tashmë ishte shumë i fortë”.

Trajneri Tuchel mendon të njëjtën gjë, i shqetësuar për mungesat. “Ne kemi humbur shumë lojtarë. Shumë shumë, ndër të tjera, shkojnë falas, pa sjellë para për të riinvestuar në arkat e një klubi që dëshiron të ketë një status në nivelin evropian. E mundur që asnjë përforcim tjetër nuk do të arrijë pas Florenzi dhe tani për tani ne jemi më pak të fortë se sezonin e kaluar, ndërsa skuadrat e tjera si City, Atletico dhe Inter janë forcuar”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Recent Comments