No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Minuta e 90-të dhe 2-2! Si ky gol nuk keni parë kurrë,...

Minuta e 90-të dhe 2-2! Si ky gol nuk keni parë kurrë, as do ta imagjinonit në 100 ëndrra (video)

Kjo ndodhi në ndeshjen midis skuadrave amerikane të Philadelphia Union II dhe Hartford Athletic, që luajnë në “USL Championship”. Danny Barrera shënoi një gol sa të rëndësishëm, aq edhe të pazakontë, në minutën e 90-të. Portieri kundërshtar donte ta niste aksionin e të tijve shpejt, duke pasuar gjatë me dorë, por Barrera e ngriti këmbën nga mbrapa, në një mënyrë dhe kënd të pabesueshëm, sa e ktheu topin në formë “spondi” e direkt në rrjetë. Me siguri, një gol i tillë do të mbahet mend gjatë, do të mbetet në histori si i pakrahasueshëm dhe paarritshëm nga askush! Një mrekulli e vërtetë!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments