No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lojtari i kombëtares së Argjentinës: Do të shkoja në luftë për Messin

Lojtari i kombëtares së Argjentinës: Do të shkoja në luftë për Messin

Rodrigo De Paul e ka pranuar se do të shkonte në luftë për kapitenin e Argjentinës, Lionel Messi. Ai zbuloi një anë tjetër të yllit të Barcelonës. Messi u emërua për herë të parë kapiten i kombëtares së tij më 2011, gjithashtu i është dorëzuar prej kohësh shiriti në “Camp Nou”. De Paul, i cili fitoi ndeshjen e tij të parë ndërkombëtare më 2018 dhe luan në nivel klubi për Udinese, a luajtur rregullisht me Argjentinën gjatë vitit të kaluar. Ai e shijuar maksimalisht të luajturit së bashku me Messin. Ndërsa gjashtë herë fituesi i “ Topit të Artë” mund të mbivlerësojë shokët e tij të skuadrës, De Paul theksoi se ai është një lider ideal:
“Ju e shikoni nga larg, padyshim; por kur filloni t’i ndani gjërat me të, ai është aq transparent, sa në vend që t’i tregoni se adhurimi keni për të, ju ndjeheni më komod ta pyesni për fëmijët e tij të vegjël. Kur bëhet kapiteni juaj, do të shkonit në edhe luftë për të, nëse Messi do t’jua kërkonte. Gjëja kryesore është që të gjithë e dinë se çfarë pritet prej tij tek Argjentina. I vetmi i paprekshëm aty është Leo. Ne të tjerët kontribuojmë, duke bërë gjithçka që na kërkohet”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments