No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR LIVE SHORTI I CHAMPIONS: 32 ekipe do të njohin fatin e tyre!

LIVE SHORTI I CHAMPIONS: 32 ekipe do të njohin fatin e tyre!

Shtë dita e madhe e shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, ku 32 skuadra, të ndara në 4 vazo sipas koeficientit UEFA, presin fatin e grupeve në Nyon.

Datat – Finalja e Ligës së Kampionëve 2020/2021 është caktuar për 29/05 në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll, Turqi. Raundi i parë është planifikuar midis 20 dhe 21 tetor, pastaj dita e java e dytë (27/28 tetor), java e tretë më 3/4 nëntor, java e katërt më 24/25 nëntor, java e pestë më 1 / 2 dhjetor, java e gjashtë më 8/9 dhjetor.

Raundi i 16 është caktuar për 16 Shkurt dhe 17 Mars; çerekfinalet midis 6 dhe 14 Prill, pasuar nga gjysmëfinalet midis 27 Prill dhe 5 Maj.

Debutuesit dhe risitë – Ekzistojnë tre të sapoardhur. Hera e parë për Krasnodar dhe Midtjylland, kurrë në historinë e tyre (në të dy rastet e shkurtër) deri në këtë fazë të garës. Me ta, gjithashtu Rennes, i cili u kualifikua i treti në Ligue 1. E fundit përvoja e dytë për hungarezët e Ferencvaros, të cilët në Kupën e Kampionëve arritën në çerekfinale në vitet e arta, por Liga e fundit e kampionëve (dhe të vetëm) që ata luajtën ishte në 1995/1996.

Lokomotiv Moscow, paraqitja e fundit në 2003, do të përballet me grupet për herë të gjashtë në historinë e saj. Duke folur për kthimet, ka gjithashtu vend për Lazio, i cili do të hyjë në fazën e grupeve për herë të dytë në epokën e Lotito: e fundit në sezonin 2007/2008.

Manuel Neuer u zgjodh Portieri më i mirë UEFA Champions 2019-20

Do të emërohet Lojtari i Vitit UEFA – Favoriti i madh Robert Lewandowski

2016: Ronaldo
2017: Ronaldo
2018: Modrić
2019: Van Dijk

Çiftet e mëposhtme të ekipeve nuk do të jenë në gjendje të luajnë në të njëjtën ditë.
Bayern-Dortmund
Sevilla-Atlético
Real Madrid-Barcelona
Liverpool-Man United
Juventus-Inter
PSG-Marseille
Zenit-Lokomotiv
Man City-Chelsea
Shakhtar-Dinamo Kiev
Leipzig-Gladbach
Lazio-Atalanta

VAZO 1

Bayern Munich (Gjermani)

Liverpool (Inghilterra)

Paris Saint-Germain (Francë)

Real Madrid (Spanjë)

Juventus (Itali)

Sevilla (Spanjë)

Porto (Portugali)

Zenit (Russia)

VAZO 2

Manchester City (Inghilterra)

Barcellona (Spanjë)

Atlético Madrid (Spanjë)

Borussia Dortmund (Gjermani)

Chelsea (Inghilterra)

Manchester United (Inghilterra)

Shakhtar Donetsk (Ucraina)

Ajax (Olanda)

VAZO 3

Inter (Itali)

Atalanta (Itali)

Leipzig (Gjermani)

Lazio (Itali)

Salisburgo (Austria)

Dinamo Kiev (Ucraina)

Olympiacos (Grecia)

Krasnodar (Russia)

VAZO 4

Borussia Monchengladbach (Gjermani)

Marseille (Francë)

Rennes (Francë)

Lokomotiv Mosca (Rusi)

Brugge (Belgjikë)

Basaksehir (Turqi)

Ferencvaros (Hungari)

Midtjylland (Danimarkë)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments