No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Lakers kalon me lehtësi Miami Heats në finalen e parë

Lakers kalon me lehtësi Miami Heats në finalen e parë

Los Angeles Lakers ka fituar finalen e parë kundër Miami Heat me rezultatin 116-98 dhe ka treguar se llogaritë për ekipin kampion në NBA mund të mbyllen shumë shpejt. Sigurisht Lakers janë favoritë absolutë dhe Miami bëri disi rezistencë në periodën e parë, që u mbyll 31-28.

Në të dytën skuadra nga Kalifornia vendosi diktatin duke shënuar 14 pikë më shumë (34-20) dhe deri pas periodës se trete diferenca shkoi në 27 pikë. Praktikisht ndeshje e mbyllur dhe Miami nuk mund të bënte dot mrekullinë.

https://youtube.com/watch?v=KHWwVIoeu1I%3Ffeature%3Doembed

Ata që spikatën në fushë ishin të zakonshmit, Anthony Davis dhe LeBron James. I pari vijon të shënojë më shumë se të gjithë dhe këtë herë regjistroi 34 pikë, veç 5 asisteve dhe 9 topave të kapur në tabelë.

“Mbreti”, për një asist (realizoi 9) mund të kishte regjistruar një tjetër “triple double”, pasi shënoi 25 pikë dhe kapi 13 topa në tabelë. Jimmy Butler, i vetëm për Miami me 23 pikë, e kishte të pamundur të udhëhiqte skuadrën e tij të surprizonte Lakers.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments