No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Giggs “thumbon” Zidane për Bale: Tani u kthye në shtëpi, te një...

Giggs “thumbon” Zidane për Bale: Tani u kthye në shtëpi, te një trajner shumë i mirë…

“Gareth Bale, duke u larguar nga Real Madridi dhe kthyer në shtëpi, te Tottenham, ishte një veprim i mirë për të gjithë”. Këtë e thotë trajneri i Uellsit, Ryan Giggs. Pas muajsh spekulimesh në Spanjë, pasi kaloi shtatë vitet e fundit në “Santiago Bernabeu”, ai zgjodhi të kthehet në veri të Londrës. 31-vjeçari aktualisht është në “infermieri” për një problem në gju, çka e ka parandaluar atë të debutojë për herë të dytë me “Spurs”.

Megjithatë, pritet të jetë gati të kthehet pas pushimit të tetorit, me Giggs duke pritur me padurim ta shohë yllin e kombëtares plot shkëndija në Angli, pasi kaloi një kohë të vështirë në Madrid: “Atje do të luajë më rregullisht se në Madrid. Mendoj se është një lëvizje e mirë për Gareth, është mirë për “Spurs” dhe për Premier League në përgjithësi, të kesh dikë të tillë, që mund ta shikojmë çdo javë. Ai është në një klub që e njeh mirë, me një trajner shumë të mirë. Mendoj se Gareth e ka thënë vetë se si është të kthehesh në shtëpi. Do të jetë shumë më mirë nëse ai luan rregullisht, sepse do ta kemi më të mprehtë në kombëtare”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments