No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica i rezistoi Gjilanit

Drenica i rezistoi Gjilanit

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së katërt në Superligën e Kosovës, mes Drenicës dhe Gjilanit.

Takimi ka përfunduar baras, pa gola, edhepse të dyja ekipet kishin rastet e tyre.

Momenti më interesant i kësaj sfide ndodhi 10 minuta para fundit të gjysmës së parë, kur Albutrint Morina i Drenicës luajti me dorë brenda zonës.

Gjyqtari Dardan Çaka akordoi penallti për mysafirët. Megjithatë, pas konsultimit me gjyqtarin e katërt Alban Shala, Çaka vendosi ta anulonte vendimin e dhënë.

Pas katër ndeshjeve të para, të dyja ekipet tubojnë nga pesë pikë dhe ndajnë pozitën 5 respektivisht 6.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments