No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi pëson sërish, Trepça'89 befason Prishtinën

Llapi pëson sërish, Trepça’89 befason Prishtinën

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e ditës së mërkurë në kuadër të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Llapit në kryendeshjen e javës, teksa e ka mposhtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” me rezultat 3-1. Mirlind Daku me dy gola dhe Blendi Baftiu me një tjetër ishin katalizatorë të fitores së tretë sezonale të skuadrës së Ismet Munishit, i cili tashmë merr kryesimin e kampionatit.

Fitore tejet të rëndësishme ka regjistruar edhe Trepça ’89 pasi që në shtëpi mposhti Prishtinën me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm në ndeshje e realizoi futbollisti Arbnor Muja nga penaltia.

Drita ka kryer detyrën përballë Besës së Pejës pas fitores së realizuar në shtëpi me rezultat 3-1. Kastriot Rexha me dy gola dhe Hamdi Namani me një tjetër kontribuan në fitoren e parë sezonale për kampionët në fuqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments