No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Formacionet e Benevento-Inter, shtatë ndryshime për Conte-n

Formacionet e Benevento-Inter, shtatë ndryshime për Conte-n

Antonio Conte ka transformuar Inter-in e tij në krahasim me ndeshjen kundër Fiorentina-s, duke bërë shtatë ndryshime në formacion.

Lojtarëte e vetëm të konfirmuar janë Handanovic, Kolarov, Young dhe Lukaku, ndërsa, ndryshe nga ndeshja hapëse e kampionatit, do të jenë në fushë nga minuta e parë Skriniar, De Vrij, Hakimi, Gagliardini, Vidal, Sensi dhe Sanchez.

Pippo Inzaghi, nga ana tjetër, ka zgjedhur kapitenin Maggio dhe ka lënë jashtë Foulon, titullar në ndeshjen e parë kundër Sampdoria-s.

Në mesfushë, Dabo ka fituar balotazhin me Hetemaj, finlandez me origjinë nga Kosova. Në sulm, vetëm konfirmime, me Caprari-n dhe Isinge-n në mbështetje të Moncini-t.

Formacionet zyrtare

BENEVENTO (4-3-2-1): Montipò; Maggio, Caldirola, Glik, Barba; Schiattarella, Dabo, Ionita; Caprari, Insigne; Moncini

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Gagliardini, Vidal, Young; Sensi; Lukaku, Sanchez

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

Recent Comments