No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayern shpërdoron një avantazh të dyfishtë, por magjia e Kimmich i dhuron...

Bayern shpërdoron një avantazh të dyfishtë, por magjia e Kimmich i dhuron Superkupën

Është mbyllur takimi mes Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund, me bavarezët që kanë fituar me rezultatin 3-2 dhe kanë fituar një tjetër trofe, Superkupën e Gjermanisë.

Tolisso dhe Muller shënuan në pjesën e parë për Bayern, ndërsa Brandt shënoi për Dortmund, me skuadrat që shkuan në dhomat e zhveshjes me rezultatin 1-2.

Haaland barazoi për Borussia Dortmund në minutën e 55-të, ndërsa golin vendimtar, e shënoi Joshua Kimmich, në minutën e 82-të.

GOLAT/ B. MUNCHEN  3-2  B. DORTMUND

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments