No menu items!
Ballina KRYESORE Sot një ndeshje në Superligë, lideri e pret pretendetin për titull

Sot një ndeshje në Superligë, lideri e pret pretendetin për titull

Kampionati elitar në futbollin kosovar hap siparin për xhiron e katërt me ndeshjen ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” të Obiliqit dhe starton nga ora 16:00, teksa të dy skuadrat do të kenë imperativ fitoren.

Arbëria e Arbnor Morinës kërkon të vazhdojë me formën e mirë dhe të qëndrojë sa më gjatë në kreun e klasifikimit, ndërkohë Feronikeli i Afrim Tovërlanit mëton të rikthehet te fitoret pas dy ndalesave radhazi.

Takimi do të drejtohet nga gjyqtari Tefik Maloku, i cili do të ndihmohet nga asistentët Granit Hyseni dhe Hekuran Osmani, ndërkohë Shpëtim Murtezi do jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments