No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i FFK-së i bindur; Andi Zeqiri është lojtar i Kosovës!

Presidenti i FFK-së i bindur; Andi Zeqiri është lojtar i Kosovës!

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka folur për të ardhmen e Andi Zeqirit.

Ai e quan të mbyllur çështjen e Zeqirit.

”Andi Zeqiri është futbollist i Kosovës. Unë e kam mbyllur çështjen e përfaqësimit të tij nën fanellën e Kosovës. Andi me vullnetin e tij ka dëgjuar zemrën që i rreh për Kosovën”, deklaroi Ademi për Olle.

“Ata janë një familje atdhetare. Përkundër të mirave që iu ka dhënë Zvicra, babai i Andit, Avdiu, është shumë i lumtur që Andi do ta përfaqësojë Kosovën”.

“Andi për Kosovën ka nënshkruar fillimisht në zemër e pastaj në letër. E kemi dërguar dokumentin në Zvicër dhe në FIFA. Tani presim të drejtën t’i bashkohet grupit”.

“Andit i dëshirojmë shumë suksese në klubin e ri në Angli”, shtoi Ademi.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme drejtori i Kombëtares së Zvicrës, Pierluigi Tami ka thënë për mediat zvicerane se Zeqiri do të vazhdojë të jetë pjesë e kombëtares së tyre.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments