No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Piero paralajmëron Juven: Kujdes Interin dhe Atalantën!

Piero paralajmëron Juven: Kujdes Interin dhe Atalantën!

Andrea Pirlo e ka nisur me një fitore dhe një barazim aventurën e tij të parë si trajner në krye të Juventusit. Në këtë sezon rivaliteti për titull në Serie A pritet të jetë akoma edhe më i nxehtë, për dy arsye shumë të thjeshtë, rivalët e Juves kanë ruajtur elementët më cilësorë të sezonit të kaluar janë forcuar në merkato dhe kanë fituar më shumë eksperiencë. Alex Del Piero i ka bërë thirrje Andrea Pirlos dhe Juventusit të kenë shumë kujdes nga Interi dhe Atalanta, pasi sipas ish-kapitenit të bardhezinjëve dy skuadrat zikaltër janë më të forta në këtë sezon.

“Sipas mendimit tim Atalanta dhe Interi janë kandidatë serioz për titullin kampion. Bergamaskët kanë fituar pjekurinë e duhur dhe do të tregohen më të kujdesshëm këtë sezon. Tek Interi e pamë shumë mirë se çfarë do të thotë të kesh një stol të mirë. Pesë ndryshimet që Conte bëri i dhanë fitores. Ndërsa Lazio ka një ekip të mirë por ata janë të përqëndruar më shumë tek Kupa,” deklaron italiani për “Sky Sport Italia”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments