No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina i kënaqur që skuadra e tij ende nuk di çfarë është...

Morina i kënaqur që skuadra e tij ende nuk di çfarë është humbja

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina është shprehur i kënaqur që skuadra e tij as pas javës së 4-t në Superligë nuk ka pësuar humbje. Pas barazimit të sotëm me Feronikelin 0:0, skuadra e Morinës mbetet në pozitën e parë me 8 pikë.

“Jam shumë i kënaqur me atë çfarë po tregojnë këta djem prej ditës së parë në stërvitje e deri më sot nga ndeshja në ndeshje. Kjo është një eksperiencë e re prej shumicën e tyre. Djemtë po e kryejnë punën në mënyrën më të mirë dhe përgëzimet shkojnë vetëm për ta”, ka theksuar Morina për Art Sport, transmeton Futbolli.info. “Ne kemi transferuar disa lojtarë të cilët i kemi njohur prej Superligës dhe tre nga jashtë, të gjithë këta lojtarë i kemi afruar me dëshirën që me t’ia bashkëngjisim kontingjentit të atyre futbollistëve që kanë luajtur me Arbërinë në Ligën e Parë dhe me qëllimin për ta krijuar një skuadër sa më kompakte. A do ta kemi fatin e Flamutarit që kryesoi renditjen për disa javë në edicionin e kaluar por më pas ra nga elita? Nuk është që Flamurtari gjithçka ka humbur në fushën e lojës. Ne punojmë për me qenë ekip stabil dhe këta djemtë e kanë treguar këtë me punën e tyre. Ndeshja e radhës me Gjilanin? Shkojmë të bëjmë lojën tonë dhe të japim më të mirën. Është diçka e re për këta djemtë të luajnë çdo tri-katër ditë, por deri më tash e kanë kryer me sukses punën”, ka nënvizuar Morina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments