No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 14 raste pozitive te Genoa? Ministri i Sporteve flet për ndaljen e...

14 raste pozitive te Genoa? Ministri i Sporteve flet për ndaljen e Serie A

Mes shtyrjes së mundshme të ndeshjes Genoa-Torino (për shkak se kanë dalë plot 14 pjesëtarë të skuadrës së parë me Covid-19) dhe hipotezës së pabesueshme të ndaljes së Serie A, ministri i sporteve të Italisë, Vincenzo Spadafora, mendoi sot për ta sqaruar situatën. Nga ana tjetër, nuk mund të ketë një zë më autoritativ në këtë rast.

“Të ndalet kampionati, meqë kanë shpërthyer rastet pozitive te Genoa? Unë nuk mendoj se jemi akoma në këto kushte. Kjo situatë më shqetëson shumë, tani do të bisedoj me Dal Pino dhe presidentin Gravina. Duhet të kemi komunikim të vazhdueshëm me Coni-n dhe federatat. Ne duhet të marrim vendime në interes të të gjithë lëvizjes sportive”.

Tani presim lajme, sidomos në frontin e Genoa dhe Napolit, që sot kanë bërë tamponët, meqë skuadra e Gattuso luajti të dielën kundër skuadrës së “pushtuar” koronavirusi. Prandaj, pritet të gjendet një zgjidhje alternative për ndalimin e kampionatit, siç është ajo e shtyrjes së ndeshjeve më të rrezikshme, me skuadra veçanërisht të prekura nga rastet e shumta të Covid-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments