No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 1 gol në 44 ndeshje me Milanin, Paqueta transferohet te Lyon: zbulohen...

1 gol në 44 ndeshje me Milanin, Paqueta transferohet te Lyon: zbulohen detajet e akordit!

Lucas Paquetà përshëndet Milanin pas një eksperience të përbërë më shumë nga uljet se sa ngritjet dhe me 1 gol në 44 ndeshje! Braziliani do të jetë mesfushori i ri sulmues i Lyon i drejtuar nga Rudi Garcia dhe drejtori sportiv Juninho Pernambucano. Para të rëndësishme që kuqezinjtë po përgatiten të mbledhin nga Lyon, të cilat do të përdoren për goditjen në mbrojtje.

Gazzetta flet për 20 milion euro dhe përqindje rishitje. Për ish-lojtarin e Flamengos gati kontrata 5 vite me 2.5 mln euro në sezon, aq sa merrte te Milani. Me këto para, Milani do të fokusohet për të marrë një qendërmbrojtës.

Emri i parë mbetet Wesley Fofana i Saint-Etienne, mbi të cilin ka gjithashtu ka presion të fortë nga Leicester (ka arritur në 40 mln euro oferta nga Anglia, 35+5 bonuse) që e konsideron Roger Ibanez të Romës zgjedhjen e dytë. Pastaj Matija Nastasic i nga Schalke 04, edhe pse këtu nuk ka fort bindje nga drejtuesit kuqezi. Ndër ëndrrat duhet të përfshihet gjithmonë emri – me 40 milion euro – i Nikola Milenkovic të Fiorentina, ku luan edhe objektivi tjetër, German Pezzella.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments