No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet oferta e Milanit për talentin norvegjez! Manchester United pret, Dinamo Zagreb...

Zbulohet oferta e Milanit për talentin norvegjez! Manchester United pret, Dinamo Zagreb refuzohet

“Nëse do të qëndroja këtu do të ketë javë të gjata, do të ndihesha sikur po humbja kohën time”. Jens Petter Hauge, i thirrur për ekipin kombëtar të të moshuarve, po bën presion për një transferim para se të mbyllet merkato dhe jo kur të jetë vonë. Milani është në gjurmët e Jens Petter Hauge, i cili në orët e fundit ka pranuar negociatat kuqezi.

Gazetari i Eurosport Norvegjisë Jonas Bergh-Johnsen raporton deklarata të reja nga Hauge në lidhje me të ardhmen e tij. Talenti i Bodo/Glimt (datëlindja 1999) është afër Milanit. Sakaq, siç raporton SportMediaset sot në i talia Uno, ka edhe klube të tjera, në veçanti Manchester United. Por, duke qenë se djaloshi shtyn për të veshur fanelën e “Djallit”, kjo mund të bëjë diferencën për momentin. Sportmediaset flet për një ofertë prej 4 mln euro dhe bonuse nga Milani, ndërsa Bodo Glimt për momentin ka kërkuar 6 mln euro.

“Po, ka shumë skuadra të interesuara për lojtarin. Klubet e mëdha po monitorojnë situatën, Manchester United e vëzhgoi atë disa herë. Kam dëgjuar gjithashtu që Dinamo Zagreb kishte bërë një ofertë prej 3 milion euro e cila më vonë u refuzua”, tha Johnsen.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments