No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Talenti spanjoll flet pas debutimit titullar dhe golit me Milanin! Elozhe për...

Talenti spanjoll flet pas debutimit titullar dhe golit me Milanin! Elozhe për Calhanoglu por edhe “autokritikë”

Goli i parë nuk harrohet kurrë për Brahim Diaz! Në transfertën në Krotone, spanjolli debutoi titullar dhe ka shënuar edhe rrjetën që siguroi rezultatin ndaj ekipit të ngjitur sivjet në Serie A!

Një emocion unik për talentin spanjoll, për të cilin Pioli foli me superlativa, por edhe në një farë mënyre i tregoi se duhet të bëjë më shumë.

“E rëndësishme është fitorja, 3 pikët që ne marrim në shtëpi. Padyshim që jam i lumtur për golin tim, duhet të vazhdoj kështu dhe duhet të përmirësohem. Kam shënuar si një sulmues i vërtetë? Duhet të jesh atje që të shënosh! Topi arriti në këmbë pas një veprimi ekipor të shkëlqyeshëm, një presioni të madh. Duhej të shënoja dhe e bëra…”

“Calhanoglu është një lojtar i madh, ka cilësi të shkëlqyera: për mënyrën se si ai luan midis linjave dhe për mënyrën se si ai prek topi. Shkoj mirë me këta lojtarë të mëdhenj, duke përfshirë edhe atë. Siç them gjithmonë, mund të përmirësohem në gjithçka. Seria A është shumë taktike dhe gjithashtu fizike. Po ndihem mirë, por duhet të përmirësohem”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina vazhdon serinë e fitoreve, Arbëria merr një pikë në Gjilan

Skuadra e Prishtinës e ka vazhduar superformën e saj, duke e shijuar fitoren e shtatë radhazi. Në kuadër të javës së 23-të...

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Recent Comments