No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola kërkon urgjentisht mbrojtës

Guardiola kërkon urgjentisht mbrojtës

Mbrojtja është reparti më i dobët i Manchester Cityt dhe drejtuesit e klubit po bëjnë maksimumin për ta përforcuar. Problemet në këtë repart u vunë re edhe ditën e djeshme dhe Jamie Vardy me shokë realizuan 5 gola në portën e Ederson.

Një ndër objektivat ishte Kalidou Koulibaly, por “Cityzens” kanë siguruar një tjetër qendërmbrojtës cilësor. Flasim për Ruben Dias, 23-vjeçarin e Benfikës dhe Portugalisë (19 ndeshje me kombëtaren luzitane).

Akordi është arritur për shifrën e 68 milion eurove (+3.6 milion të tjera në formë bonusesh). Gjithçka zyrtarizohet nga “Shqiponjat e Lisbonës”, që siguron shërbimet e Nicolas Otamendi nga City për 15 milion euro. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Nuhiu thotë se Drita nuk është nën presion

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka vlerësuar fitoren e arritur ndaj Besës së Pejës, të dielën (3:1). Kampionia në fuqi është kthyer te...

Recent Comments