No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Zhgënjen Hamilton, por jo Mercedes, Bottas triumfon në Sochi

Zhgënjen Hamilton, por jo Mercedes, Bottas triumfon në Sochi

Piloti finlandez i skuadrës gjermane Mercedes, Valteri Bottas konfirmohet si specialist i garave të Sochit, pasi ia doli të triumfojë edhe pasditen e sotme, ndonëse u nis nga vendi i dytë, pas shokut të tij Lewis Hamilton.

Ky i fundit bëri një garë zhgënjyese dhe mori edhe dy penalitete 5-sekondëshe, duke e mbyllur vetëm në vendin e tretë dhe duke mos arritur të barazojë Michael Schumacher me 93 fitore në Formulën 1.

Vendi i dytë këtë herë shkoi për pilotin e Red Bull, Max Verstappen, ndërsa makinat Ferrari vijojnë të dhurojnë performanca zhgënjyese, me Leclerc që e mbylli garën i gjashti dhe Vettel i 13-i.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments