No menu items!
Ballina KRYESORE Sot derbi Gjilani – Ballkani

Sot derbi Gjilani – Ballkani

  • Ndeshje për të mos u humbur në Gjilan! Skuadra me të njëjtin emër është nikoqire e Ballkanit sot në kryendeshjen e xhiros së tretë.

Bardhekuqët dhe portokallezinjtë zhvillojnë një prej ndeshjeve më të rëndësishme të kampionatit, ku fitorja vlen shumë sepse dy ekipet luftojnë për titull këtë edicion.

Suharekasit në fakt presin ndeshjen më të relaksuar pasi që vijnë pas dy fitoreve në dy takimet e para.

Ndërkohë, gjilanasit kanë renditur një fitore dhe një humbje, andaj do të kërkojnë vetëm tri pikë.

Gjyqtar kryesor sot do të jetë Genc Nuza, asistentë janë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa, ndërsa gjyqtar i katërt Arben Halilaj.

Sfida do të fillojë prej orës 13:30 dhe transmetohet drejtpërdrejtë në Klan Kosova.

Kujtojmë që ndeshja tjetër e xhiros së tretë, Prishtina – Drita, është shtyrë për shkak të angazhimit të kampionit kosovar në Evropë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments