No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Roma-Juventus mbyllet në paqe

Roma-Juventus mbyllet në paqe

Roma dhe Juventus kanë zhvilluar sonte ndeshjen e xhiros së dytë në Serie A.

Vendësit erdhën dy herë në epërsi, por mysafirët barazuan dy herë, duke bërë kështu që në fund derbi i madh italian të përfundojë pa fitues.

Veretout solli romakët në epërsi në minutën 31 nga penalltia, për të barazuar shifrat Ronaldo një minutë para përfundimit të pjesës së parë, nga pika e bardhë.

Kur pritej që pjesa e parë të përfundojë baras, për këtë u përkujdes Veretout duke shënuar golin e tij të dytë.

Në pjesën e dytë Juventus mbeti me një lojtar më pak në fushë pasi që Rabiot u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Megjithatë, kampioni aktual italian në futboll nuk lejoi të dalë kokulur nga Olimpico, duke shënuar golin e barazimit përmes Ronaldos në minutën 69.

Juventus renditet në pozitën e katërt në tabelë me katër pikë, ndërsa Roma e trembëdhjeta me vetëm një pikë të fituar. Tabelës i prin Napoli me gjashtë pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments