No menu items!
Ballina KRYESORE Kastrati: Në ekipin tonë ka unitet

Kastrati: Në ekipin tonë ka unitet

Kapiteni i SC Gjilanit, Ylber Kastrati, ka thënë se për lëndimin e sotëm të pësuar në përballje kundër Ballkanit, ka ardhur si pasojë e një lëndimi të pësuar më parë.

Ai në Sport Show në Klan Kosova, tha se shkalla e lëndimit të pësuar sot është më e lartë, ku shpreson mos të keqësohet më shumë.

“Në lojën me Feronikelin nuk kam mundur të luajë si shkak i një lëndimit, lëndim ky që nuk e kam rikuperuar dhe kundër Llapit por që luajta në fushë. Ndërsa sot lëndimi e bëri të vetën dhe shkalla e lëndimit ishte më e lartë dhe shpresoi mos të keqësohet më shumë. Pas garave evropiane në fazën përgatitore po e vuajë ketë lëndim, mirëpo me stafin mjekësor do të bëjmë më të mirën të mundshme”.

Kapiteni i Gjilanit tutje ka thënë se shiriti i kapitenit ka përgjegjësit e veta jo vetëm në fushë, por edhe jashtë saj.

Uniteti në klub sipas Kastratit ka bërë që e gjitha të jetë më e lehtë.

“Traka e kapitenit nuk është vetëm ta mbajë atë në fushë, përgjegjësia e kapitenit është në gjitha aspektet, dhe në ekipin tonë kanë ardhë edhe ish-kapiten që ia dinë vlerën dhe frytet e motivimit në fushë. Në ekipin tonë ka një unitet dhe e kuptojnë lidershipin dhe kjo e bën më të lehtë gjithë punën profesioniste në klub. Puna në klub bëhet si grup, ku kishim rënie ngritje, dhe pikërisht aty ka reaguar grupi, fryma e motivi i kapitenit dhe lojtarët prapa”.

Kastrati ka folur edhe për ardhjet e shumta nga Shqipëria në skuadrën e Gjilanit. Ai tha se në klubin gjilanas të gjithë trajtohen njësoi, pavarësisht se nga vijnë.

“Ne jemi njëjtë në ekip dhe trajnohemi njësoi nga kryesia e klubit, pavarësisht a është nga Gjilani apo Shqipëria. Gjilani nga sezoni i kaluar është i njëjti brumë me disa ardhje të reja ku kjo është parë e nevojshme nga stafi drejtues i skuadrës”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments