No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dorëzohet rivali i Messit: Le ta shijojmë, me fat që e kemi...

Dorëzohet rivali i Messit: Le ta shijojmë, me fat që e kemi dhe këtë sezon!

Lionel Messi do të luajë për herë të parë këtë sezon në La Liga. Barcelona rikthehet në aksion në ndeshjen kundër Villarreal, prej orës 21:00.

Argjentinasi donte të largohej në fund të këtij sezoni, por qëndroi me “dhunë” te Barcelona, pasi presidenti Bartomeu nuk i mbajti premtimin e dhënë. Kundërshtari i tij Dani Parejo flet me fjalë të mëdha për sulmuesin.

“Le ta shijojmë atë, mënyrën se si luan, çdo ndeshje që luan, çdo moment. Le ta shijojmë Messin, pasi nuk e dimë se kur do të largohet. Ne jemi shumë me fat që e kemi dhe një sezon në La Liga”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments