No menu items!
Ballina KRYESORE Daku: Mbrojtja e Gjilanit e fortë, kjo ishte arsyeja që nuk shënuam

Daku: Mbrojtja e Gjilanit e fortë, kjo ishte arsyeja që nuk shënuam

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, ka thënë se pas barazimit të sotëm kundër Gjilanit, idea nuk ishte të futen për një barazim dhe synimi ishte vetëm fitorja.

Daku ka thënë në Sport Show të Klan Kosovës, se sot luajti gjithashtu me një lëndim të pësuar gjatë takimit.

“Lëndimi im nuk ishte edhe aq i rëndë që ta ndërprei lojën dhe kam vazhdu me dhimbjet e pakta por nuk ishte diçka serioze”.

“Ishte mbrojtja e fortë e Gjilanit që nuk ka lejuan të shënonim. Kemi mundur shumë lehtë të shënojmë, por edhe të pësojnë. Një këso loje e futbollit i duhet Kosovës sepse derbit këtu janë shumë të varfura më aksione, kurse sot ishte krejt ndryshe”

“Ideja nuk ishte që të kënaqeshim me një pikë, ne jemi futur për fitore por gjatë ndeshjen mund të ndodhin edhe bllokadat si shkak i rezultatit”.

Daku ka zbuluar se një javë parë është dënuar nga Policia e Kosovës, pas daljes nga emisioni Sport Show në Klan Kosova.

“Isha pak në shpejtësi dhe mora  një dënim nga Policia e Kosovës. Nuk e prita që në atë pjesë të autostradës të jenë ata, por dënimin e marrë e kam paguar”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments