No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cristiano Ronaldo “mbron” Pirlo-n dhe zbulon ndryshimin sivjet

Cristiano Ronaldo “mbron” Pirlo-n dhe zbulon ndryshimin sivjet

Cristiano Ronaldo, autori i dy golave vendimtare për barazimin e Juventusit në fushën e Romës, foli në fund të ndeshjes për Sky Sport: “Pasi kaluam në disavantazh, e dinim që ndeshja e sotme do të ishte e komplikuar, por morëm një pikë të rëndësishme”.

“Ne jemi në fillim të kampionatit, me një trajner të ri. Por e shoh ekipin aktiv, po bëjmë mirë, shoh një të ardhme shumë pozitive.Mendoj se Seria A është forcuar mirë, nga Interi te Milani e deri te ne. Një kampionat më i vështirë se vitin e kaluar. Pirlo? Ende është shumë herët, por unë e shoh ekipin shumë më të mirë, më të lumtur dhe duke punuar mes të qeshurave. Kjo është shumë e rëndësishme”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments