No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayern pëson debakël nga Hoffeinheimi

Bayern pëson debakël nga Hoffeinheimi

Xhiroja e dytë e Bundesligës gjermane nuk ishte aspak pozitive për skuadrën e Bayernit të Munihut pasi ata janë mposhtur me rezultat 4:1 të dielën.
Vendasit u treguan një skuadër tejet e motivuar për fitore që nga fillimi i ndeshjes dhe si rezultat edhe e gjetën golin e avantazhit pas vetëm 16 minutave lojë me golin e realizuar nga Ermin Bicakcic.
Epërsinë e vendasve e ngriti në minutën 24 Munas Dabbur, para se Joshua Kimich të ngushtonte epërsinë në minutën 36 me një gol shumë të bukur.
Por, pjesa e dytë sërish i takoi vendasve që realizuan edhe dy gola të tjerë përmes kroatit Andre Kremariq i cili fillimisht realizoi për 3:1 në minutën 77 dhe pastaj nga pika e bardhë për rezultatin final 4:1.
Kjo fitore e ngrit Hoffenihemin në vendin e parë me gjashtë pikë aq sa ka edhe Augsburg pas dy ndeshjeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments