No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona bind ndaj Villarrealit, shkëlqen Ansu Fati

Barcelona bind ndaj Villarrealit, shkëlqen Ansu Fati

Barcelona e ka nisur me një fitore bindëse 4-0 kiundër Villarreal-it sezonin e ri të La Liga-s.Protagonisti i ndeshjes ka qenë 17-vjeçari Ansu Fati, autor i dy golave të shënuar në harkun e katër minutave (15′, 19′). Gjithashtu, ylli i ri i katalanasve ka fituar penalltinë e transformuar nga Leo Messi për golin e tretë (35′).Me golin e sotëm, argjentinasi është bërë lojtari i katërt në historinë e La Liga-s që shënon në 17 sezone radhazi, pas after Agustin ‘Piru’ Gainza (19), Carlos Alonso, ‘Santillana’ (17) dhe Sergio Ramos (17).“Pokeri” i vendasve është kompletuar nga autogoli i Torres në fundi e pjesës së parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Djaloshi i hekurt nga Prishtina po e synon pushtimin e Europës

Edhe pse një vendi vogël, madje edhe i izoluar nga Europa, Kosova vazhdon të shkëlqej në kontinentin e vjetër kur është në...

Recent Comments