No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Video: Reali vuan ndaj Betisit, Ramos bën sërish heroin!

Video: Reali vuan ndaj Betisit, Ramos bën sërish heroin!

Real Madridi ka marrë një fitore shumë të vuajtur ndaj Real Betisit në transfertë me rezultatin 2-3. Madrilenët marrin fitoren e parë në kampionat, pavarësisht se zgjedhjet e Zinedine Zidane në formacionin bazë nuk rezultuan siç priteshin.

Ekipi madrilen gjeti golin me anë të Fede Valverdes në minutën e 14′ duke krijuar idenë se do të ishte një ndeshje e dominuar. Nuk ndodhi kështu, pasi vendasit kthyen rezultatin për 2 minuta. Mandi shënoi fillimisht në minutën e 35′, ndërsa Carvalho përmbysi gjithçka në 2-1.
Zidane ndërhyri me të filluar pjesa e dytë, pasi largoi Odegaard dhe aktivizoi Iscon. Ndërrim që rezultoi për mirë, madrilenët barazuan me të filluar pjesa e dytë me një autogol të Emersonit. Ky i fundit nuk shmangu dot një top të futur në zonë nga Carvajal dhe e dërgoi në rrjetë për 2-2.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments