No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tronditet Serie A, portieri del me Covid-19 para ndeshjes me Napolin

Tronditet Serie A, portieri del me Covid-19 para ndeshjes me Napolin

Koronavirusi vazhdon të “hedhë rrënjë” në Serie A. Futbollisti i radhës, që ka rezultuar pozitiv është Mattia Perrin. Pra, pas Ibrahimovic, i takon portierit të Genoa të futet në izolim. Ai është disgnostikuar me Covid-19 nga testi i bërë në prag të transfertës me Napoli, siç u njoftua nga trajneri Maran, në konferencën për shtyp. Sipas protokollit mjekësor, tashmë duhet testuar krejt skuadra dhe stafi teknik, sepse kanë pasur kontakte me Perin.

Mbetet të shihet çfarë do të vendoset për ndeshjen me Napolin, e planifikuar të luhet nesër, prej orës 15:00. Me siguri, deri atëherë do kenë dalë përgjigjet e tamponit të bërë sot, pas pozitivitetit të portierit. Në bazë të tyre do të vendoset edhe fati i ndeshjes në fjalë. Kjo do të varet nga rastet e tjera të të infektuarve të mundshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments